Kuruluşların kritik varlıklarını hem dış hem de şirket ortamından kaynaklanan tehditlerden korumaları gerekmektedir. Ancak, trafiğin çoğunun artık şifreli olması mevcut güvenlik kontrollerinin işe yaramaması yani şifreli trafikteki saldırıları tespit edemememiz anlamına gelmektedir.

 

Gartner’in görüşüne göre, "Şifreli siber saldırıların evrimi, bir saldırıyı tespit etmek için uzun zaman harcadığı ve büyük miktarda hasarı onarmanın maliyeti nedeniyle, saldırıya uğrayan kuruluşlar üzerinde kesinlikle daha yüksek bir finansal etkiye sahip olacaktır."

Şifrelenmiş Trafik Görünürlüğü süreci

Meta veriler, gelen / giden tüm şifreli veri paketlerinden gerçek zamanlı olarak çıkarılır ve analiz için Barac platformuna iletilir.

Makine öğrenimi ve davranışsal analitik (200'den fazla metrik içeren) kullanan benzersiz yapay zeka, potansiyel tehditleri keşfetmek için bilinen tehdit vektörlerini ve anormal trafiği algılar.

Uyarılar, acil müdahale için belirttiğiniz güvenlik ekibi SOC, SIEM veya alternatifine gönderilir.

Barac çözüm dökümanı

Ürün broşürümüzü okuyun, şifreli trafik sorununu öğrenin ve TLS protokollerinin ve mevcut altyapınızın kullanımının kritik verileriniz için güvenlik risklerini neden artırdığını anlayın.

Ardından, işinizin siber güvenli, kripto uyumlu ve yatırımızını geri dönüşünü nasıl  sağladığından emin olmak için benzersiz çözümümüzün en son teknolojiyi nasıl kullandığını okuyun.

Bize ulaşın

Merkez Ofis

 

Kızılırmak Mah. 1441 Cad. No: 5/8 Çankaya Ankara

Tel  : + 90 312 287 88 28

Fax : + 90 312 287 88 27

info@armisbilisim.com

İstanbul Ofis

19 Mayıs Mah. Sümer Sok. Zitaş Sitesi Beta Binası C6 No: 3F/5 Kadıköy İstanbul

Tel : + 90 216 362 29 07

info@armisbilisim.com

© 2020 by ARMIS BİLİŞİM      Veri Politikası